Radin Collection invite you for buy the best Nuts.

Complete the below form for consulting.

kabuksuz ceviz fiyatı 2021

What will you read...

Kabuksuz ceviz ihracat fiyatıkabuksuz ceviz fiyatıkabuksuz ceviz fiyatıİran ceviz ihracatıceviz ihracat kapasitesi
kabuksuz ceviz fiyatı

2021 yılında Corona virüsü salgını nedeniyle kabuksuz ceviz fiyatı geçen yıl arttı. İran, dünyanın en büyük üç ceviz üreticisi ülkesinden biridir.

İran, başta Irak, Türkiye gibi komşu ülkeler olmak üzere İngiltere ve Almanya olmak üzere 30 ülkeye ceviz ihraç ediyor.

kabuksuz ceviz fiyatı

İhracatı en önemli gıda ürünleri ve kuruyemişlerden biri olan ceviz, ekonomik değeri açısından yaprak, kabuk, meyve, kök, gövde, odun dahil tüm parçaları beslenme, renklendirme, oymacılık gibi çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.
Ceviz ağacının kökeni batı Asya ve Himalayalardır. İran cevizi tat, yağ ve aroma açısından dünyanın en iyi cevizlerinden biridir.

kabuksuz ceviz fiyatı öğrenmek için bizi arayınız.

kabuksuz ceviz fiyatı

Kabuksuz ceviz ihracat fiyatı

kabuksuz ceviz fiyatı

Ceviz ihracatının tarihi, Avrupa ülkelerinin İran cevizlerinin ilk ithalatçısı olduğu 1301 yılına dayanmaktadır.
İran, ceviz ihracatında en büyük ceviz üreticileri arasında üçüncü, dünyada beşinci sırada yer almaktadır.
İran’ın ceviz ihracatının çoğu Ortadoğu ülkelerine yapılıyor. İran cevizlerinin ana alıcılarından biri Irak ve Emirlik’tir.
Bu ürünün ülkemizdeki çeşitleri ağırlıklı olarak tohumdur ve kağıt, iğne, taş içerir.
Yerli çeşitlere ek olarak, yüksek verimli yabancı çeşitler, çoğu Amerikan, İspanyol ve İtalyan olan Chandler, Hartley, Pedro, Rond, Franck ve Frenet’i içerir.

kabuksuz ceviz fiyatı hakkında her şeyi öğrenmek için satış yöneticilerimizle iletişime geçin.

kabuksuz ceviz fiyatı

kabuksuz ceviz fiyatı

Ceviz, mükemmel bir protein, lif, vitamin, antioksidan ve mineral kaynağının yanı sıra en iyi manganez ve bakır kaynağıdır.
İnsanlar ceviz çekirdeklerini beyin gıdası olarak adlandırırlar çünkü ceviz çekirdekleri, beynin daha iyi çalışmasına yardımcı olan omega-3’ler açısından zengindir.
Ceviz ayrıca magnezyum ve fosfor içerir ve bir miktar çinko, demir, kalsiyum ve selenyum içerir. Ceviz en yüksek miktarda B6, B1 ve B5 vitaminlerini içerir.

İran, ceviz üretim hacmi açısından Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Ceviz üretimi açısından üçüncü, ceviz yetiştiriciliği açısından ise Ceviz ihracatının güçlü bir nokta ve gelir yaratma potansiyeli yüksek olarak değerlendirdiği ikinci ülkedir. İran Azerbaycan vb. illerde, diğer illerdeki meyve bahçeleri için ceviz üreme organları sağlayan hektarlarca ceviz bahçeleri bulunmaktadır.

Cevizin alerjiye neden olabileceğini unutmayın, bu nedenle ceviz içi bebekler ve çocuklar için kullanmadan önce bir uzmana danışmanızı öneririz.

Nöbet ve epilepsisi olan kişiler, sağlıklı insanlardan daha az manganez kullanmak zorundadır; Bazı ön araştırmalar cevizdeki manganezin epilepsi tedavisine yardımcı olduğunu gösteriyor.

İran ceviz ihracatı

kabuksuz ceviz fiyatı

İran’ın Avrupa ülkelerine ceviz ihracatı miktarı o kadar yüksek ki Avrupa’ya ceviz ihracatında beşinci sıradayız.

Ülke yılda yaklaşık iki milyar dolar kazanabilir, böylece ceviz ihracatı ve diğer fındıklar bile daha iyi geliştirilir ve daha fazla dikkat edilirse daha fazla para kazanabilir ve petrol ihraç ihtiyacımızı karşılayabilir.
İran’da iğneli ceviz, karga ucu, kağıt ceviz, taş ceviz gibi birçok yerli ceviz türü üretilmekte ve ihraç edilmektedir. Ayrıca İran’da pek çok hayranı olan cevizlerin yabancı örneklerine de rastlamak mümkün.

İran’dan en fazla ihracat potansiyeline sahip ülkeler Türkiye, İtalya ve Irak. İspanya, Hindistan ve BAE de ceviz ihracat sektöründe yer alıyor.
Kazakistan, İran ile olan iyi ticari ilişkileri nedeniyle de iyi bir ihracat destinasyonudur.

kabuksuz ceviz fiyatı toplu satıştan daha düşüktür.

Dünyada ceviz trafik kodu (HS Kodu) gümrük numarası 080231’dir.

ceviz ihracat kapasitesi

kabuksuz ceviz fiyatı

Türkiye ve Irak, İran’dan ceviz ihracatı için doymuş bir pazara sahipler ve kapasitelerinden fazlasını onlara ihraç etti. Bunun yerine İtalya, Kazakistan, İspanya, Hindistan ve BAE’nin iyi bir potansiyeli var.
Tabii ki, Çin ve Pakistan iyi ihracat destinasyonları.

Geçen yıl ceviz üretimi önemli ölçüde azaldı. Öyle ki sadece ceviz ihracatı miktarı azalmakla kalmadı, İran bile Şili gibi ülkelerden ceviz ithal etmek zorunda kaldı.
Bu, antep fıstığı gibi diğer bazı fındıklara da oldu. İthal ceviz fiyatları dövize bağlı olduğu için yükseldi ve dalgalandı.
İran’ın ceviz başta olmak üzere fındıkla döviz bozdurma potansiyeli çok yüksek, biraz gelişme ve ceviz bahçelerine daha fazla ilgi var. Ürünlerinin soğuğundan etkilenenler, yine İran’da mümkün olan en büyük ceviz ihracatını görecekler.

kabuksuz ceviz fiyatı

İran’dan ceviz ihracatı için en iyi destinasyonlar İtalya, Kazakistan ve İspanya’dır. İhracat potansiyelinin miktarı ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin kolaylığı nedeniyle.

İran, Türkmenistan ile en yakın ihracat bağlantısına sahip.

İtalya pazarı ceviz için en yüksek talep kapasitesine sahiptir.

Değer olarak ihracat potansiyeli ile reel ihracat arasındaki en büyük farkı İtalya gösteriyor. Kalan ihracat kapasitesi ise 209.5 bin dolar değerinde.

Javad Hemati

For Consulting and Ordering Click below button.

Consulting and Ordering

Radin Collection invite you for buy the best Nuts.

Complete the below form for consulting.

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *